PAYLAŞ

KONYA CAZİBE MERKEZİ HALİNE GELDİ

Prof. Dr. Altunbaş, Konya’nın son zamanlarda büyük bir cazibe merkezi haline geldiğini aktardı. Dünya markalarının Konya’da fabrika açacak seviyelere ulaştığını kaydeden Altunbaş, bu markalardan reklam anlamında faydalanılması gerektiğine işaret etti. Altunbaş, sözlerine şöyle devam etti: “Dünya markaları burada fabrika açacak kadar cazibeli bir yer oldu Konya. Büyük firmaların Konya’da olması da reklam açısından eşsiz bir fırsat. Konya’nın ve Konya’daki firmalarımızın marka olmaya yönelik çalışacak potansiyele sahip firmaların önünü açacak ve yol gösterecektir. Böylece firmalarımız kendini geliştirerek farklı ülkelere neler satabiliriz diye düşünerek reklama da önem verecektir.”

ÇALIŞANLAR MUTSUZSA REKLAM İŞLEVSİZ OLUR

Reklamın sadece broşür basmak yada tabela yapmakla olmadığını söylemiştik sözlerini aktaran Altunbaş, “Çalışanlara eğitim vermek ve seminerler düzenlemek, daha nitelikli yaşama koşulları ve reklam iletişim araçlarını arttırmak, firmaların daha nitelikli iş yapmasına ve reklam üzerinden süreklilik kazanmasına el verecektir” ifadelerini kullandı. Altunbaş, “Daha çok akıl alacağız, daha çok destek isteyeceğiz, daha çok danışmanlık alacağız ve mutlu çalışanlarımız olacak. Mutlu çalışanlarınız yoksa ve üretim koşullarınız iyi değilse reklam yapmanız olmaz. İyi ürününüz olsun ki reklam şaha kaldırsın. Ne kadar çok firmamızı marka ligine çıkartırsak, hepimiz bundan fayda sağlarız” dedi.

TEK BİR REKLAMLA İŞ BİTMEZ

Türkiye’de firmaların sadece bir defa reklam vereyim sonra satışlarım artar düşüncesinde olduğunu vurgulayan Altunbaş, “Bir işletme reklam yapmaması halinde, pazardaki payını hemen kaybedebilir. Çünkü bu özellikte olan bölgelerde reklam, önemli bir iletişim aracıdır. Reklam, tüketici ile üretici arasında çok önemli bir iletişim köprüsü görevini görmektedir. Hal böyle olunca firmalarımız sadece bir reklamda yüksek bir fayda bekliyor. Reklam insanın eğitimi gibidir. Kademe kademe sizi ve iş yerinizi yükseltir. Sürekli reklam yapılmalı ve piyasada kendinizi göstermeniz gerekiyor” diye konuştu.

Kaynak: Reklamsız büyüyemeyiz